Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Α.Σ ΑΣΤΗΡ 1957 - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΓΕΙΡΩΝ 5 - 1

2  Αγωνιστικές  πριν   το  τέλος  του   πρωταθλήματος  η  ομάδα  μας  συνέχισε  με  νίκες  την  προσπάθεια  για  την  άνοδο  στην  Α΄  Κατηγορία, σε  ένα  ακόμη  εύκολο  απόγευμα    νίκησε  την  ομάδα  του Αριστοτέλη  Σταγείρων  με  5-1, από  την  αρχή   του  παιχνιδιού   η  ομάδα  μας  έδειξε    ότι  δεν  θα  επιτρέψει  τον  αντίπαλο  να  επιβάλει  το  παιχνίδι  του  και  με  2  γρήγορα  γκολ  στο  πρώτο   δεκάλεπτο  έδειξε  ποιος  θα  είναι  ο  κυρίαρχος   του  παιχνιδιού   στην  συνέχεια  η  ομάδα  του  Αριστοτέλη  στην  μοναδική  ευκαιρία  που  είχε  στο  πρώτο  ημίχρονο  κατάφερε  να  βάλει   ένα  γκολ  και  να  κάνει  το  2-1  το  ημίχρονο  τελείωσε  με  3-1  με  ένα  ακόμη   γκολ   για  την  ομάδα  μας. Στο  Δεύτερο  ημίχρονο  η  ομάδα  μας   έκανε  πολλές  ευκαιρίες  και  θα  μπορούσε  να  διευρύνει  το  σκορ  εάν  οι  παίχτες  ήταν  ποιο   ουσιαστική  στην  τελική  προσπάθεια. Στη  συνέχεια  με  2  όμορφα  γκολ  το  σκορ  έγινε  5-1  όπου  και  ήταν  το  τελικό  σκορ.