Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

ΑΣ ΑΣΤΗΡ 1957 - ΣΑΡΤΗ 1 - 1

Ντέρμπι κορυφής για γερά νεύρα και όχι για καρδιακούς  διεξήχθη  την  Κυριακή  το  απόγευμα  στο  γήπεδο  μας  με  την  ομάδα  της  Σαρτής,  το  παιχνίδι  τελείωσε  1-1  με  τρεις  αποβολές, από  την  ομάδα  μας  αποβλήθηκε  στο  25ο  λεπτό  ο   Τσίουρη  Γ  με  απευθείας  κόκκινη  κάρτα  για  ανάρμοστη  συμπεριφορά ενώ  στη  συνεχεία  αποβλήθηκε  με  2  κίτρινες  κάρτες  παίχτης  της  Σάρτης για  τον  πανηγυρισμό του  Γκολ, ενώ  λίγα  λεπτά  πριν  το  τέλος  του  παιχνιδιού  αποβλήθηκε  ένας  ακόμη  παίχτης  για  την  από  την  ομάδα  τις Σάρτης. Το  σκορ  θα  μπορούσε  να  είναι  διαφορετικό διότι  μέχρι  και  την  λήξη  του  παιχνιδιού  υπήρχαν  πολλές  ευκαιρίες  εκατέρωθεν. Σκόρερ    για  την  ομάδα  μας ήταν  ο  Ματσιάτσιος  Κ  ενώ  για  την  ομάδα  της  Σάρτης  ο  Πετσιάβας. Τον  αγώνα  παρακολούθησαν  περίπου   700  φίλαθλοι  από  τον  Άγιο  Νικόλαο  από  την  Σάρτη  αλλά  και  από  άλλες  περιοχές.